Gospodarstwo agroturystyczne „Chata u Brata” nad Pilicy prowadzi hodowlę różnych gatunków zwierząt. Jeśli nigdy na żywo nie widziałeś:

Owce

W gospodarstwie agroturystycznym "Chata u Brata" spotkamy spore stadko owiec. Co jakiś czas, na świat przychodzą małe przeurocze jagniątka. Owce to zwierzęta spadne i niezwykle rodzinne. Małe jagniątka są pod stałą opieką i czujnym okiem matek, które dbają by nic im się nie stało.

Barany

Barany to osobniki dumne i "nawołujące się". Stadko zwykle trzyma się razem, więc gdy tylko przywódca zdecyduje o zmianie miejsca, cała grupa podąża za nim. Wśród stada baranów zamieszkującego gospodarstwo znajdziemy jednego całkowicie czarnego osobnika! Czarny baran nie ma jednak problemów z resztą stada - jest jego częścią w pełni akceptowalną, co widać na załączonych zdjęciach.

Konie

W gospodarstwie agroturystycznym "Chata u Brata" mieszkają także konie. Dwójka koni i jeden konik polski mają osobną zagrodę, gdzie mogą pobiegać, zarówno latem jak i zimą. Można je odwiedzić, pogłaskać, zaopiekować się nimi podczas pobytu w gospodarstwie.

Kozy

Kozy to zwierzęta niezwykle mądre i inteligentne. Kozy są miłośnikami suchego pieczywa! Młode kozy trzymają się jeszcze blisko matek, więc podchodząc do nich trzeba być ostrożnym,by ich nie spłoszyć. Jeśli chcesz "pogadać" z tymi mądrymi zwierzakami wystarczy, że przyniesiesz kawałek chleba!

Świnki

Świnki wietnamskie to ostatnia grupa zwierząt, które mieszkają w gospodarstwie agroturystycznym "Chata u Brata" w Krzętowie. Są niezwykle sympatyczne i towarzyskie. Dorosły samiec zwykle odpoczywa w czasie zimy w stogu siana, a samiczka patruluje okolicę. Wbrew powszechnej opinii, świnki są inteligetne i lubią okazywać uczucia. Głaskane przez właściciela, przymilają się niczym pies i "uśmiechają". Młode osobniki bywają nieśmiałe ale gdy już rozpoznają zapach człowieka dają się pogłaskać.

Chcesz spotkać te wszystkie przymilne zwierzaki? Jeśli tak - odwiedź nas jak najszybciej! Chcesz poznać zwyczaje owiec? Zastanawiasz się czy kozy są mądre? A może chciałbyś spędzić jeden dzień opiekując się końmi? Tego wszystkiego możesz spróbować u nas – gospodarstwo agroturystyczne „Chata u Brata” serdecznie zaprasza!